IH 110+ - Cerrahi Alet Dezenfektanı - Konsantre
IH 110+ - Cerrahi Alet Dezenfektanı - Konsantre

IH 110+ - Cerrahi Alet Dezenfektanı - Konsantre

Marka : Enevex
Fiyat : €0,00(KDV Dahil)
TL Fiyat : ₺0,00(KDV Dahil)

Enevex IH 110+ Alet Dezenfektanı Konsantre

Kullanım Alanı:

Özellikle hastanelerde ve doktor muayenehanelerinde, huzur evlerinde, güzellik ve bakım merkezlerinde kullanılması tavsiye edilir. Tıbbi araştırmalarda kullanılan metal, sentetik malzeme, lastik ve camdan üretilmiş araç-gereçlerin ve cerrahi aletlerin (alkali ve alkole duyarlı tüm döner başlıklı aletler dahil) hem temizliği hem de dezenfeksiyonunda kullanılabilen aldehit içermeyen konsantre dezenfektandır.

Ürün Bileşimi:

IH 110+ alkylaminler, amonyak birleşimleri, iyonik olmayan temizlik malzemeleri, suda çözünen karıştırıcı ve yardımcı sıvı bileşimler içerir. 100 g' da 15 g 3-Amino-propyl-dodecyl-1, 3-propandiamin, 12,5 g Alkyl-benzyl-dimethyl-ammoniumchlorid, Citronellol, Coumarin bulunur.

Ürün Yararları:

. Tüm bakterilere (MRSA ve Tüberküloz bakterileri dahil), mantarlara ve tüm virüslere (zarflı ve zarfsız tüm virüsler: Polio-, Noro-, Adeno-, Vaccinia-, Hepatitis-B-, Hepatitis-C-virüsleri, HIV, Polyoma-virüsleri SV40)) karşı geniş bir etkileme spektrumu olduğu testlerle kanıtlanmıştır
. VAH/DGHM listesine dahildir. IHO-Industrieverband Hygiene und Oberflächenschutz (Alman Hijyen ve Yüzey Koruması Sanayicileri Birliği)
. Avrupa Normları; EN 13727, EN 13624, EN 14348, EN 14476, EN 14561, EN 14562, EN 14563 e göre test edilmiştir
Konsantre olduğu için kullanımda diğer dezenfektanlara göre oldukça ekonomiktir
. Olağanüstü temizleme etkisiyle zorlu kirleri çözer
. Üstün madde uyumluluğu sayesinde paslanma ve korozyona neden olmaz
. Toksikolojik olarak zararsızdır - zehirli maddeler içermez
. Hoş kokusu ferahlatıcıdır
. Hazırlanan solüsyon kullanılmadan 28 gün, kullanıldıktan sonra kirlilik oranına göre en fazla 14 gün süre içinde tüketilmelidir

Uygulama:

VAH/DGHM ye göre kullanım için konsantrasyon miktarı 5 dakikalık etkileşim süresi için %2 dir. Tb-Bakteriler söz konusu olduğunda %2 ye 60 dakikadır. 1 litrelik kullanma solüsyonunda 20 ml IH110+'u ölçü kabı ya da dozaj başlığı ile bidondan ya da şişeden alın ve 1 litre su ile doldurun. Ultrasyon aletlerinde %2 ye 2 dakika önerilir, Tb-Bakterilerine karşı %2 ye 30 dakika. Aletleri tamamıyla sıvının içinde olacak şekilde dezenfektasyon solüsyonuna koyun. Dezenfekte edilmiş aletleri banyodan çıkartın ve akan suda iyice yıkayın, kurulayın ve gerektiği şekilde sterilize edin. Kullanılan solüsyonun dayanma süresi maksimum 14 gündür. Kan ve protein içeren zorlu kirlerde solüsyonu daha sık yenilemenizi tavsiye ederiz. IH110'u başka dezenfektan ya da temizlik malzemeleri ile karıştırmayın. Kullanılmış aletleri önce dezenfekte edin daha sonra temizleyin. Sterilize etmeden önce aletleri çok iyi yıkayın ve kurulayın.

Ekoloji:

Kullanım solüsyonları ekolojik açıdan sakınca teşkil etmez. Çünkü içeriğindeki tüm maddeler doğada biyolojik olarak çözünür. Ambalajı HDPE olduğundan yeniden değerlendirilebilir. Geri dönüşüm için bidonları ve şişeleri suyla yıkayın.

pH-Değeri: 10,2 ± 0,5
CE 2195

Ambalaj Ebatları:
6 x 1 litre karton koli
4 x 5 litre - karton koli