AT 20 - Kireç ve Pas Sökücü (Konsantre)
AT 20 - Kireç ve Pas Sökücü (Konsantre)

AT 20 - Kireç ve Pas Sökücü (Konsantre)

Marka : Enevex
Fiyat : €0,00(KDV Dahil)
TL Fiyat : ₺0,00(KDV Dahil)

Konsantre

Enevex® AT20 zorlu kirlerin ve pas kalıntılarının, banyoda armatürlerin, tuvalet içerisinde oluşan pas ve kireçlerin, çelik, krom, alüminyum gibi metal yüzeylerin ve boyalı plastik yüzeylerin temizliğinde kullanılan asitli ve su ile seyreltilerek kullanılan konsantre temizleyicidir. Tuz ruhu içermez. Kullanılan yüzeyi oksitlenme kalıntılarından kolayca arındırır ve metalik bir parlaklık verir. Özel katkı maddeleri sayesinde uygulama yapılan yüzeyde aşınmaya karşı koruyucu bir katman oluşturur ve bu da paslanmayı azaltır. Enevex® AT20 çimento kalıntıları, yüzey pası ve kireç kalıntılarına karşı da kullanılabilir.

Kullanım alanları

  • Çelik, krom ve alüminyum yüzeyler
  • Cila ve cilalı plastik yüzeyler
  • Binek otomobiller ve tırlar
  • Demir yüzeyler 
  • Banyo, tuvalet (içte oluşan pas için) ve duşakabinler

Nitelikler

Hidroklorik asit (tuz ruhu) içermez, su ile seyreltilebilir. Yüksek etki gücüne sahiptir. Hassas yüzeylere (lastik, plastik, boya ve boyalı plastik yüzeylere ) zarar vermez.

Dozaj

Materyal uyumluluğu ve kirlilik derecesine göre seyreltmeden ya da 1'e 3 oranında. Hassas materyallerde 1'e 20'ye kadar suyla karıştırılarak kullanılır.

Uygulama

Kirlenen kuru yüzeye sünger- fırça ile veya aside karşı dayanıklı püskürtme aparatı ile aşağıdan yukarıya doğru uygulayınız. 5-15 dakika arası etki etmesini bekleyiniz ve ardından su ile durulayınız. Yoğun kirlenmelerde bu işlemi gerekli hallerde tekrarlayınız. Fakat alanı daha önceden kurutunuz. Not: Krom yüzeylerde materyal uyumluluğunu küçük bir alanda test ediniz.

Bileşim

Enevex® AT20, inorganik asitler (> 30 %) ve iyon olmayan yüzey aktif maddeleri  (< 5 %) içerir.

Ambalaj Ebatları:

- 12 x 1 litre karton koli
- 2 x 5 litre - karton koli
- 20 litre - bidon

Raf Ömrü

3 Yıl

Depolama

Serin yerde, 5°C'nin altına düşmeyecek şekilde depolayın.

Fiziksel Veriler

Konsantre:
Görünüş: Şeffaf, sıvı
Yoğunluk:   1,27  g/cm³ (20°C)
pH-Değeri:  (20 °C) :    0 - 1

Ekoloji

Enevex® AT20 OECD (Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü) standartlarına  uygun bir temizleme malzemesidir, doğada biyolojik olarak çözünür. Ambalajı yeniden değerlendirilebilir. Geri dönüşüm için şişeyi suyla yıkayın.  

Uyarı

Kullanma talimatını mutlaka okuyunuz. El, yüz, vücut ve gıda maddeleri temizliğinde kullanmayınız.  Gıda maddelerinden uzakta bulundurunuz. Ambalaj tamamen boşaltıldıktan sonra geri dönüşüm işlemine gönderiniz. Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)'nin 114 no'lu telefonunu veya acil Sağlık Hizmetleri'nin 112 no'lu telefonunu arayınız.