Ürün isimleri neden star wars karakterleri gibi?

Aslında nedeni çok basit. Bizim için o isimler yalnızca ürünleri birbirinden ayırt etmek için var. Sizin için de öyle olmasını istedik. Çünkü Enevex ürünleri sadece yapmaları gereken iş için üretilirler. Onun haricinde size soyut mesajlar vererek herhangi bir yaşam stilini ya da tarzını empoze etmezler. Her ne kadar her biri birer ticari ürün olsa da ekstra ticari kaygı taşımazlar. Çünkü biliyoruz ki, ürettiğimiz tüm ürünlerin oldukça geçerli satın alınma rasyonelleri var. Ve hatırlatalım, hepsi gerçekten işinin en iyisi :)

Enevex ürünleri tamamıyla sağlığa zararsız mı?

Böyle olmaları için elimizden geleni yapıyoruz, inanın. Söz konusu kimyasal içerikler olduğunda bu ifadeden bire bir bahsetmek neredeyse imkansızdır. Maalesef günlük hayat içerisindeki tüm ihtiyaçlarımızı doğal yollardan karşılamak pek de mümkün değil. Karşılanabilir olanları da bizden biraz daha fazla zaman ve emek istiyor. Zaman... Çağın en büyük değeri ve aynı zamanda yitiği. Çoğumuzun kendine bile vakit ayıramadığı bir dönemde yaşıyoruz. Hal böyle olduğunda mecburi ihtiyaçlarımızı karşılamak konusunda kısa yollara ve doğrudan çözümlere yönelebiliyoruz. Hangimizin evde oturup doğal malzemeler kullanarak çamaşır deterjanı, el sabunu veya şampuan  yapmaya zamanı var. Yapmayı denesek bile ikinci, üçüncü uygulamadan sonra zamansızlığa yenik düşüp eski alışkanlıklarımıza geri dönüyoruz. Buna vakit ayırabilen ve disiplinli şekilde uygulayanlar yok mu? Elbette var. Onlara saygı duyuyoruz. En doğrusunu yapıyorlar.

Enevex koymuş olduğu yüksek standartlara uygun olarak üretilecek ürünleri seçmekte ve üretim şartlarının da Almanya'da yasal çerçevelerde geçerli, Alman Sağlık Bakanlığı'nın ve diğer sağlık kurumlarının belirlemiş olduğu şartlara uygun olmasına büyük özen göstermektedir. Bilindiği üzere Almanya yüksek kalite standartlarına çok özen gösteren bir ülkedir. Gerek resmi merciler gerek diğer özel ve resmi sağlık kuruluşları Enevex`in piyasaya sundugu ürünlerin üretim şartlarıyla ilgili olarak çok rijit ve yüksek standartlar koymuşlardır.

Enevex ürünlerinin üretiminde bilhassa Infektionsschutzgesetz (IFSG-Enfeksiyon Önleme Kanunu), Biostoffverordnung (BioStoffV-Biozidal Ürün Yönetmeliği), Empfehlungen des Robert-Koch-Instituts, der Deutschen Gesellschaft für Krankenhaushygiene (DGKH), der Arbeitsgemeinschaft der Wissenschaftlichen Medizinischen Fachgesellschaften e.V. (AWMF) (adı geçen bu üç kuruluşun tavsiyeleri) gözönüne alınmaktadır.

Ürünlerin toksikolojik açıdan zararsız (kullanım şartlarına uyulduğunda), nitelik açısından etkili olmasına ve çevreye zarar vermemesine büyük önem verilmektedir.
 

Temizlikçim ürünlerinizi kolayca kullanabilir mi?

Elbette... Rahatlıkla kullanabilirler. Bazı ürünlerimiz konsantre olduğundan siz satın aldığınızda ürün bilgilerinden suyla karışım oaranlarını onlara anlattığınızda kolay ve sorunsuz şekilde uygulayabilirler. Yeter ki yeni bir ürün kullanma konusunda direnç göstermesinler.

Çoğumuz iş ve günlük yaşamın arasında sıkışıp kalıyoruz. Hatta bazen kendimize bile vakit ayırmakta zorlanıyoruz. Bunların üstüne bir de evde bizi bekleyen sorumululuklar... Temizlik, düzenleme vs. Neyse ki bu konuda bize destek olan yardımcılarımız var. Örneğin Gülizar Hanım, Kadriye Abla... Onlar işlerinde adeta birer uzman. Temizliğe nereden başlayacaklarından tutun, en zor lekeleri nasıl çıkaracaklarına kadar, gömlek yakasının nasıl ütüleneceğinden duşakabin panelindeki su lekesini nasıl yok edeceklerine kadar her şeyi bilirler. Ama gelenekçidirler. Çoğu zaman yeniliklere açık olmadıkları gibi onların işlerini kolaylaştırmak üzere tasarlanan ürünlere de pek tenezzül etmezler. Örneğin çamaşır suyu onların vazgeçilmezidir. Onu kullanmadıklarında temizlik yaptıklarını hissetmezler. Ama işin gerçeği nasıl kullanılması gerektiğini de pek bilmezler. Bundan dolayı hem kendileri hem de evin içinde yaşayan bizler zarar görürüz. Genelimiz yeni bir ürünü kullanmalarını istediğimizde hatta aldığımızda "Abla bu pek de temizlemiyor. Benim içime sinmedi" gibi bir sözde uzmanlıkla karşılaşmışızdır.

Elbette iyi niyetlidirler. Bundan hiç şüphe duymayız. Ancak evimize giren ve bize sağlıklı bir yaşam sunmanın koşullarını yerine getirmeye çalışan kimyasallar konusunda şüpheci olmamız gerekir. Bu konu o kadar önemlidir ki hatır kaldırmaz.  Çünkü kimyasallar sinsidir. Hemen anlamazsınız size verdiği zararı. Bizimle birlikte aynı evde, işyerinde yaşarlar farkına varmazsınız. Onlara dokunuruz hatta onları soluruz. Peki çare onları hayatımızdan çıkarmak mı? Maalesef bu pek de mümkün görünmüyor. Ama onları araştırarak öğrenebilir ve seçebiliriz.

Onlara nasıl temizlik yapacaklarını belki öğretemeyiz ama neyle temizlik yapmaları gerektiğini anlatabiliriz. Hatta bu konuda ısrarcı davranarak hem onu hem kendimizi hem de sevdiklerimizi koruyabiliriz.

Ürün yelpazeniz genişleyecek mi?

Ürünlerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır. Kısa sürede ekolojik (Bio) çamaşır ve bulaşık deterjanları da kullanımınıza sunulacaktır. Amacımız evinizde ya da işyerinizde hijyen ve temizlik hususundaki tüm ihtiyaçlarınızı doğru ve çevreci ürünlerle karşılayabilmektir. Ayrıca bireysel ürünlerimizin sayısını artırmak için de hummalı bir çalışma içerisindeyiz. enevexonline.com'a üye olduğunuzda yeni ürünlerden ve yeniliklerimizden anında haberdar olabilir ve üyelik avantajlarından yararlanabilirsiniz. Üyelik linki....

Sitenizde ürün fiyatları neden Euro?

enevexonline.com'da yer alan tüm ürünler Almanya'da üretilmekte olup, hepsi ithaldir. İstikrarlı bir fiyat politikası güdebilmek için de fiyatlar Euro bazındadır. Satın aldığınız ürün/ürünleri sepetinize ekledikten sonra satın almanın hemen öncesinde o günkü Merkez Bankası kurları esas alınarak ödeyeceğiniz rakam Türk Lira'sına çevrilir. Ve ödemenizi Türk Lira'sı olarak yaparsınız.

Siparişim ne zaman teslim edilecektir?

Üye olduğunuzda "Siparişlerim" bölümünden bu bilgiyi takip edebilirsiniz. Siz sipariş verdikten sonra maksimum üç iş günü içinde siparişiniz kargoya verilir.

Siparişim hangi kargo şirketi ile gönderilecek?

Enevexonline, kargo gönderimlerinde UPS Kargo ile çalışmaktadır. Siparişilerinize ait kargolar UPS Kargo aracılığı ile belirttiğiniz adrese teslim edilir.

Sipariş adresimde bana ulaşılamazsa benim yerime başkasına teslimat yapılabilir mi?

Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahısa teslim edilir. Adreste olmamanız durumunda bir yakınınıza kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.

Yurtdışına teslimat yapıyor musunuz?

Sadece Türkiye sınırları içerisinde belirtilen adreslere teslimat yapılmaktadır.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim? İade bedelini ne zaman alabilirim?

Siparişinizi sitemizin iletişim bölümünden bize mesaj göndererek ya da dilerseniz 0850 433 28 12 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak iptal edebilirsiniz. İadeniz aynı gün içerisinde kredi kartınıza yapılır.

Siparişim hasar görmüş. Ne yapmalıyım?

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer.  Dolayısıyla, ürünlerimizin hasarlı gönderimi önlenmiş olur. Buna rağmen taşıma sırasında oluşabilecek problemler nedeniyle hasar oluşabilir.

Böyle bir durumda süreç şu şekilde işler;
 
Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlatın.
 
Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.
 
Hasar Tespit Tutanağı'yla birlikte hasarlı ürünü enevexonline.com'a gönderdiğinizde ürün değişim ya da iade işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.

Resmi tatillerde teslimat yapılıyor mu?

Resmi tatillerde kargo şirketimiz teslimat yapmamaktadır.

Ürün fiyatlarına KDV dahil midir?

Her ürünün satış fiyatına KDV dahildir.

Üyelik bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Üyelik avantajları nelerdir?

enevexonline.com'a üye olduğunuzda anlık kampanyalardan haberdar olursunuz. Şirket ve ürünlere dair yenilikler ilk size ulaşır ve siparişlerinizin durumunu kolayca görebilirsiniz.